nasze książki pięknie brzmią

CZYTAGRAMY to projekt, który powołałem do życia w 2012 r. jako słuchowiska realizowane na żywo przed publicznością. Wraz z aktorkami i aktorami obdarzonymi wybitną predylekcją do pracy z mikrofonem tworzymy nieformalną grupę artystów, którym zależy przede wszystkim na jakości, a nie na spektakularnym sukcesie komercyjnym. Poszukujemy indywidualnych środków artystycznych, które będą jednocześnie zrozumiałe dla każdego odbiorcy, któremu bliska jest dobra literatura, muzyka i teatr.

 

Pracujemy głównie na zamówienia festiwali literackich, instytutów kultury, bibliotek  i innych publicznych instytucji kultury, ale w ostatnim czasie kierujemy naszą ofertę również do wydawców książek. Proponujemy tworzenie audiobooków, promocję książek w postaci dźwiękowych i filmowych zwiastunów, a także podkastów, w których wydawcy, autorzy czy też tłumacze mogą opatrzyć komentarzem swoje książki. Nie jesteśmy komercyjnym studiem czy firmą produkcyjną. Tworzymy w bardzo kameralnych warunkach.

 

Potrafimy pięknie opowiedzieć każdą historię bez potrzeby angażowania kosztownej machiny produkcyjnej.

ZWIASTUNY KSIĄŻEK, PODKASTY

Zanim czytelnik sięgnie po książkę, chce wiedzieć, czy zabierze go ona tam, gdzie by chciał. Mamy na to wypróbowany w świecie kinematografii sposób. Jest to kilkuminutowy zwiastun, wprowadzający w treść i nastrój tekstu. To oczywiście forma promocji internetowej, która może przybierać również kształt podkastu z komentarzem lub np. rozmową z wydawcą, autorem, tłumaczem, których zapraszamy do czytagramowego studia na nagranie w domowej atmosferze. Obiecujemy pyszną kompozycję egzotycznych herbat i domowe ciasto.

Tworzymy zwiastuny zarówno

 

filmowe    OBEJRZYJ…

 

 jak i dźwiękowe    POSŁUCHAJ…

AUDIOBOOKI, SŁUCHOWISKA

Audiobooki to nowa, ale naturalna konsekwencja naszego doświadczenia pracy z teatrem radiowym na scenie. Dlatego też preferujemy audiobooki udźwiękowione z jednym lub większą liczbą aktorów, jak również adaptacje w formie słuchowiska radiowego.

Pierwszą czytagramową produkcją w tym duchu jest „Książka z obrazkami bez obrazków” H.C. Andersena. (więcej informacji tutaj…)

Szykujemy się do kolejnej. To „Kallokaina” Karin Boye, dystopia wydana w 1940 r., która do Polski zawędrowała dopiero teraz. (więcej informacji tutaj…)

SŁUCHOWISKA REALIZOWANE NA SCENIE

Od tego się wszystko zaczęło. Nasze spektakle-słuchowiska, zazwyczaj w duetach aktor/ka i muzyk-dźwiękowiec, to adaptacje znakomitej literatury realizowane na żywo przed publicznością.

Mamy w dorobku jedenaście tytułów. Czytagraliśmy na najważniejszych festiwalach literackich, na wielu kameralnych scenach teatralnych, a także w bibliotekach i innych publicznych instytucjach kultury.

W takiej konwencji tworzymy równieź mikroczytania wspierające np. spotkania autorskie czy promocję książki.

OBEJRZYJ…

 

Nad Czytagramami czuwa ich twórca Piotr Łyczkowski. Jako dziecko wychowany za kulisami teatru, z wykształcenia architekt, z zawodu Ilustrator, fotograf, reżyser słuchowisk oraz twórca muzyki i dźwięku do słuchowisk, audiobooków, spektakli dramatycznych i tańca współczesnego.

Twórca łączący różne dziedziny artystyczne, działający na pograniczu tradycji i eksperymentu.

ply@post.pl •  tel. 606419466

ZESPÓŁ AKTORSKI

ADAM BAUMAN

KINGA KOSIK

PAWEŁ IWANICKI

GRZEGORZ KWIECIEŃ

JOLANTA OLSZEWSKA

KINGA SUCHAN

GRZEGORZ DAMIĘCKI

BARBARA BURSKA

KATARZYNA ZIELIŃSKA

EWA ŻURAKOWSKA

OLGA OMELJANIEC

SEAN PALMER