2012

W WILLI FSC SŁUCHANO NAS Z WYPIEKAMI

 

Winiarnia z 1927 roku okazała się tego wieczoru wspaniałą cukiernią. Jeśli komuś coś nie zaczytagrało, to i tak nie stracił. W cenie biletu śliwkowe ciacho na kruchym cieście z bezą na czubku i szarlotka trzymały najwyższy poziom artystyczny.

Młodzi i pracowici gospodarze Willi okazali nadzwyczajną gościnność i dbałość o nasze logistyczne potrzeby i właściwy Diabłowi nastrój. Życzymy im przede wszystkim ciepła, gdy zima położy swą czapę na tym odradzającym się dopiero budynku.

fot. Sówka

fot. Piotr Łyczkowski

CZYTAGRALIŚMY W OTOMINIE

CZYTAGRALIŚMY DIABŁA CWIETAJEWEJ W WARSZAWSKIM UKRYTYM MIEŚCIE

fot. Monika Koblak

fot. Kinga Janicka

W SOPOCIE BYLIŚMY
Z “DIABŁEM” I… “MARIĄ I MAGDALENĄ”

 

Diabeł jest wszędzie, wiadomo. Ale Maria i Magdalena spędzają wakacje tylko w Juracie w Kossakówce, która istnieje do dziś i zachowała dawną nazwę. I o tym wszystkim opowiadaliśmy przez dwa dni z rzędu w Sopocie. Szum i widok morza tworzył naturalną scenerię.

fot. Monika Koblak

PIERWSZE SCHODY ZA NAMI!

CZYTAGRALIŚMY DIABŁA W WARSZAWSKIM UKRYTYM MIEŚCIE

 

„Chcę więcej! Żądam!’

Kinga Janicka

„Byłam, słuchałam..... i czuję niedosyt. Też chcę więcej!”
Katarzyna Kolwas

Chciałbym wspomnieć o niezwykle życzliwej postawie gospodarza Ukrytego Miasta Mariusza. Czuliśmy się u niego znakomicie.

CZYTAGRALIŚMY DIABŁA W GDAŃSKIEJ STACJI ORUNIA

 

Czytagraliśmy charytatywnie.
Udało nam się zebrać kilkaset złotych na rehabilitację dziewczynki, która uległa wypadkowi samochodowemu.

CZYTAGRALIŚMY DIABŁA W GDAŃSKIM TEATRZE W OKNIE

 

Zostaliśmy zrecenzowani w gdansktown.pl. Można przeczytać tutaj…

12 LIPCA 2012: NARODZINY CZYTAGRAMÓW

 

A więc zaczyna się spełniać moje marzenie o słuchowiskach realizowanych na żywo przed publicznością.

Do pierwszego spektaklu zaprosiłem aktorkę Kingę Kosik. Zaczynamy tekstem „Diabeł” na podstawie opowiadania Mariny Cwietajewej. Proza to forma niezbyt częsta w dorobku poetki, ale nie mniej poetycka od jej wierszy: pełna urzekających metafor, ujawniająca jak niekonwencjonalnie Marina, będąc dzieckiem, postrzegała sens, główne symbole i rytuały religijne, wbrew oczekiwaniom dorosłych, którzy zdają się mieć te kwestie ułożone jeśli nie wręcz uproszczone.

Pierwszy spektakl zagramy w Ukrytym Mieście, czyli nowej księgokawiarni na Noakowskiego  w Warszawie. Czy może być lepsze miejsce niż w otoczeniu książek?

Jak przystało na prawdziwą objazdową trupę teatralną ruszamy w trasę: jeszcze tego lata do Gdańska i Sopotu. A potem zobaczymy, co dalej – oby jak najdalej. Niszowość tego kameralnego projektu nie zapowiada spektakularnych sukcesów. Ale mam nadzieję na większą lub mniejszą przygodę, pracę i spotkania z fajnymi ludźmi, literaturą, teatrem, muzyką i tajemnicą sztuki.

 

 • od 2012 roku

KRONIKA WYDARZEŃ • ZAPOWIEDZI • WYWIADY • RECENZJE

czytagramy •

2019/18

2015

2014

2013

2012

POWRÓT DO STRONY STARTOWEJ